Dnes je utorok, 13.apríl 2021, meniny má: Aleš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

3 životné fázy, ktoré nás preveria

marec 05, 2021 - 03:01
Keby som mala porátať presný počet mojich prianí o tom, vrátiť sa do detských čias plných zábavy a bezstarostnosti, ruky nohy by mi nestačili.
Foto: 
shutterstock.com

Pravdou je, že v živote prechádzame 3 základnými fázami, ktoré nás preveria maximálnym možným spôsobom. Ktoré sú to?

Dovŕšenie 18 roku života
Tvoja vysnená oslava vstupu do dospelosti mení farby hneď po tom, čo ráno zaúčinkuje slepačí vývar a tabletka na migrénu zapitá citrónovou šťavou na stiahnutie žalúdku. Dospelosť totiž nie je len o tom, že konečne môžeš šoférovať bez dohľadu kompetentnej osoby alebo oprostenie sa od nutnosti vyjednávať so staršími kamošmi nech ti kúpia fľašu. Prichádza na rad zložité rozhodnutie. Čo ďalej? Čím chceš byť? Už si si vybral vysokú školu? Pri výbere zvažuj mesačný príjem konkrétnej pozície. Musíš myslieť prakticky atď.

25 rokov
V tomto veku už pravdepodobne hrdo držíš diplom. Ak si si myslel, že si aspoň na okamih vydýchneš, strácaš čas. Len teraz poriadne pocítiš tlak okolia a skutočného sveta. Sveta, v ktorom potrebuješ peniaze, vlastný priestor, lojálneho partnera, výnosnú kariéru a mnoho ďalších vecí. Hlavne sa snaž nestratiť hlavu a nezblázniť sa z toľkého stresu.

60 rokov a vyššie
Keď už si aj našiel vysnený job, povedal záväzné „áno“, nechal si si postaviť dom, vybudoval rodinu, hrozí kríza zvaná „je toto naozaj cesta akou som mal kráčať?“ Prehodnocuješ všetko, čo si počas života dosiahol, vybudoval... Rada do budúcna, neľutuj nič. Rozhodnutia, ktoré si učinil boli správne a vieš prečo? Lebo si to v tej chvíli presne tak cítil. Buď vďačný. Zanechal si stopu. Vďaka nej ostaneš v srdciach ľudí na veky.

- - Inzercia - -