Dnes je utorok, 13.apríl 2021, meniny má: Aleš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako vyzerá potláčanie skutočných pocitov?

marec 01, 2021 - 22:34
Klasická vec, čo sa opýtaš človeka, ktorého si nevidela už hádam sto rokov je „ako sa máš“. Na prvý pohľad neškodná formulka v skutočnosti skrýva hlbší význam.
Foto: 
unsplash.com

Viacerí z nás počas života narazia na komplikácie, čoho výsledkom je neschopnosť odpovedať na túto základnú otázku. Ako ti je? Vieš to vôbec? Posledné mesiace neboli bohvie čo, dokážeš vymenovať skôr nepodarky než úspechy, milostný život tiež nemôžeš nazvať výhrou. Dochádza k psychickému úpadku, klesáš na duchu a nádej ti už nič nehovorí. Začneš realitu potláčať. Ako to teda vyzerá navonok?

1. „Som v pohode“
Nech už majú ľudia akýkoľvek dotaz, bez rozmýšľania odpovedáš, že si v pohode. Držíš ich v neutrálnej línii. Jednak preto, lebo na podobné rozhovory nemáš chuť ani teraz ani potom, a po druhé, vieš, že zachádzaním do obšírnejších detailov vytváraš pôdu na konkrétnejšie otázky.

2. Riešiš starosti ostatných
Akonáhle za tebou príde kamoška ozbrojená všetkými svojimi problémami, oslavuješ druhé narodeniny. Konečne sa sústredíš na cudzie strasti a podľa toho ako ju poznáš, na teba rad chvalabohu ani nepríde.

641.jpg

Foto: 
unsplash.com

3. Častokrát sa vytrácaš
Sú dni, kedy by tvojim známym nepomohla ani pátracia jednotka a psí záprah. Proste sa vyparíš. Potreba vyčistiť si hlavu ťa premáha čoraz viac, takže sa jednoducho dvihneš a bez ohlásenia zmizneš.

4. Stále v pohybe
Vraví sa, že fyzická činnosť zabraňuje nežiadúcim myšlienkam. Výborne, stačí sa zavaliť aspoň dvadsiatimi aktivitami a bye bye problémy.

5. Seriózne debaty obraciaš na srandu
Tí praví si aj napriek dokonalej maskovacej akcií (viď predchádzajúce body) všimnú, že je s tebou niečo zle. Nasleduje priama konfrontácia, v ktorej bez mihnutia oka prechádzaš do okamžitej defenzívy v štýle, čokoľvek nevyhovujúce obraciaš na vtip. 

- - Inzercia - -